Kurs nurkowy

PODSTAWOWY KURS NURKOWANIA PADI OWD

Certyfikat nurka jest dokumentem potwierdzającym posiadane umiejętności i niezbędną wiedzę aby móc samodzielnie nurkować. Bez niego trudno będzie podziwiać kolorowe rafy, wraki czy atrakcje krakowskiego Zakrzówka. Spośród wielu międzynarodowych organizacji zajmujących się szkoleniem wybraliśmy PADI (Profesional Association of Diving Instruktors), największą i znaną w każdym zakątku świata. Doskonale opracowany system szkolenia oraz materiały szkoleniowe pozwalają w prosty i bez stresowy sposób zostać certyfikowanym nurkiem. Oczywiście również niezbędnym elementem jest profesjonalna i doświadczina kadra instruktorska prowadząca u nas szkolenia.

Kurs na stopień podstawowy PADI OWD (Open Water Diver) podzielony jest na dwie części: zajęcia basenowo-teoretyczne oraz nurkowania na Zakrzówku.

ZAJĘCIA BASENOWO – TEORETYCZNE
Ze względu na bezpieczeństwo i komfort nurkowania pierwszą część kursu przeprowadzamy w basenie. Każde z pięciu zajęć łączymy z zajęciami teoretycznymi, które odbywają się w naszym Centrum Nurkowym. Teoria nie może być nudna! Dlatego większość wiedzy czerpiecie z podręcznika, który obowiązkowo dołączamy do kursu. Otzrymujecie również na czas kursu zabawny lecz profesjonalnie opracowany film szkoleniowy na DVD. W czasie sesji teoretycznej wyjaśniamy jedynie pewne wątpliwości powstałe podczas samodzielnej nauki. Jest też okazja aby porozmawiać z instruktorem o Waszych planach i wyjazdach nurkowych. Po każdych zajęciach teoretycznych czas na praktykę i ćwiczenia w wodzie. Teorię kończymy prostym egzaminem testowym. Bez stresu 🙂

Już od pierwszych zajęć basenowych, korzystacie z kompletnego sprzętu nurkowego, który dostarczymy na zajęcia. Potrzebujecie posiadać własne płetwy, maskę i rurkę. Powinien to być sprzęt odpowiedni do nurkowania z butlami. Jeśli takiego nie posiadacie albo nie jesteście pewni czy wasz sprzęt jest odpowiedni, zapytajcie instruktora lub Kasi i Pawła w naszym sklepie nurkowym. Pamiętaj, że źle dobrany sprzęt może odebrać całą frajdę z nurkowania.

W maksymalnie 6 osobowych grupach uczycie się zasad bezpiecznego nurkowania, systemu partnerskiego ( nurkowanie to sport zespołowy, zawsze nurkujemy w grupie), radzenia sobie w nietypowych sytuacjach oraz obsługi sprzętu. Zdobywamy również praktykę i niezbędne odruchy. Jest na tyle dużo czasu, że każdy jest w stanie opanować wszystkie niezbędne umiejętności nurkowe. Nauka nie jest oparta na ich zaliczaniu lecz na świadomych ćwiczeniach i dążeniu do mistrzostwa. Każde z nich jest precyzyjnie omawiane przed zajęciami i poprzedzone prezentacją instruktora. Można je również w domu zobaczyć na filmie szkoleniowym.

Nie obawiajcie się, że nie dacie rady. Na pierwszych zajęciach zanurzamy się na płytkiej (90 cm) części basenu i rozpoczynamy od oswojenia się ze sprzętem. W miarę nabywania wprawy przechodzimy nieco głębiej i ćwiczymy na głębokości 3,5 m. Po tej części kursu jesteśmy gotowi na nasze pierwsze prawdziwe nurkowanie.

A co z umiejętnością pływania?

Wbrew utartym stereotypom aby być nurkiem wcale nie jest potrzebna dobra umiejętność pływania. Na kursie jednak będziemy robili podstawowy sprawdzian pływacki. Poprosimy o przepłynięcie 200 metrów bez płetw lub 300 metrów w płetwach. Nie będzie wymagany żaden limit czasowy ani też właściwy styl. Poprostu musisz to przepłynąć!


W celu uzyskania aktualnego cennika, prosimy o kontakt z recepcją.