Łaźnia parowa

W wyniku awarii, łaźnia parowa nieczynna do odwołania

Z ogromną przyjemnością chcielibyśmy zaprosić Państwa na relaks i wypoczynek w łaźni parowej Hotelu Daisy. Gwarantujemy, że Państwa samopoczucie oraz zdrowie polepszą się w znaczącym stopniu po wizycie w parowym raju!


Obraz 023


 
Czym jest łaźnia parowa?
 
W Polsce łaźnia parowa często utożsamiana jest z sauną parową.
Jednak sauna i łaźnia różnią się znacznie od siebie. To co je od siebie odróżnia, to zupełnie inna forma i sposób kąpieli oraz konstrukcja i materiał z którego są zbudowane.
W tradycyjnych saunach parowych wilgotność powietrza nie przekracza 65% a w saunach suchych i mokrych utrzymuje się na poziomie 10-30% przy temperaturach od 50 do 110 °C.
Natomiast w łaźni parowej temperatura waha się od 40 do 55 °C a wilgotność wynosi 100%.
 
Jak oddziałuje łaźnia na ciało?
 
W przeciwieństwie do sauny łaźnia parowa nie ma żadnych wskazań co do częstotliwości z jej korzystania –można korzystać nawet codziennie. Z łaźni parowej powinny korzystać osoby, które źle znoszą gorące i suche powietrze sauny. Dla większości z nich najbardziej komfortową temperaturą kąpieli jest 45ºC.
Kąpiel w łaźni działa orzeźwiająco i ma korzystny wpływ na cały organizm. Kłęby pary penetrują skórę dokładnie ją oczyszczają, nawilżają i regenerują. Skóra staje się gładka i jędrna. Wysoka wilgotność powietrza i umiarkowana temperatura obniża napięcie mięśni i odpręża umysł.
Gorąca para szczególnie dobrze łagodzi dolegliwości reumatyczne i związane z chorobami dróg oddechowych. Para z dodatkiem olejków eterycznych inhaluje i oczyszcza drogi oddechowe, zatoki i oskrzela co sprawia, że znacznie łatwiej nam się oddycha.
 
Zalety korzystania z łaźni parowej to między innymi:

  • odprężenie i relaks
  • regeneracja skóry oraz łagodzenie dolegliwości reumatycznych
  • inhalacja i wspomaganie leczenia chorób dróg oddechowych
  • poprawa ogólnej kondycji i odporności organizmu

Kąpiel w łaźni parowej często jest wstępem do masażu i rewitalizujących zabiegów kosmetycznych.

Zobacz galerię zdjęć…