Sauna fińska (mokra)

Jeżeli jesteś osobą chcącą zadbać o swoje zdrowie, ciało i samopoczucie, bądź też uprawiasz aktywnie sport i dbasz o swoją sylwetkę, zajrzyj do sauny fińskiej (mokrej) Hotelu Daisy, która pozwoli zadbać Ci o samego siebie pozwalając jednocześnie spalić zbędne kilogramy po prostu siedząc!


Obraz 023


 
Dlaczego warto korzystać z sauny?
 
Z sauny warto korzystać z wielu powodów. Podczas pobytu w saunie człowiek, pocąc się obficie pod wpływem wysokiej temperatury, oczyszcza organizm z nagromadzonych w nim toksyn, a skóra staje się zdrowsza, bardziej elastyczna i gładka. Pobyt w saunie to swoisty trening dla całego organizmu. Dzięki niemu układy obronne organizmu poddane wpływowi ekstremalnych warunków nabierają wyższej sprawności i łatwiej radzą sobie z atakującymi organizm drobnoustrojami.
Wywołany zmianami temperatury naprzemienny skurcz i rozkurcz naczyń krwionośnych powoduje wzrost ich elastyczności, a w rezultacie wzrasta sprawność układu krążenia i lepsze ukrwienie różnych narządów ciała. Powoduje to z kolei lepsze dotlenienie organizmu i sprawniejsze usuwanie produktów przemiany materii – polepsza się czynność wydzielnicza nerek, co skutkuje poprawą gospodarki wodno-elektrolitowej organizmu. Pobyt w saunie sprawia, że włókna mięśniowe na skutek lepszego dotlenienia i szybszego usuwania metabolitów przez szybciej krążącą krew, stają się elastyczne i bardziej sprawne.
 
Jednocześnie korzystanie z sauny ma zbawienny wpływ na ludzką psychikę, uspokaja, pomaga się zrelaksować i zapomnieć o kłopotach dnia codziennego. Wynika to z tego, że wysoka temperatura pobudza wydzielanie niektórych hormonów, w•ród nich znajdują się endorfiny nazywane hormonami szczęścia. Dodatkowo atmosfera sauny sprzyja wewnętrznemu wyciszeniu i odprężeniu.
 
Jak należy korzystać z sauny?
 
Planując wizytę w saunie należy na co najmniej dwie godziny wcześniej unikać jedzenia posiłku. Do sauny nie wolno iść pod wpływem alkoholu, w dniu wizyty w saunie najlepiej zupełnie z niego zrezygnować.
Pobyt w saunie powinien być podzielony na kilka etapów a przed wejściem do sauny należy się do tego odpowiednio przygotować. Z sauny najlepiej jest korzystać nago ale dopuszczalna jest bawełniana bielizna, która tylko minimalnie ogranicza eliminację toksyn z organizmu.
 
Czym dokładnie jest sauna mokra?
 
Sauna mokra to sauna, w której kąpiel rozpoczyna się w temperaturze rzędu 50°C i z czasem podnosi się ją do około 90°C, jednocześnie polewa się wodą gorące kamienie dzięki czemu pomieszczenie sauny wypełnia się parą podnosząc wilgotność powietrza do około 25 – 40%. W porównaniu z sauną suchą w warunki panujące w saunie mokrej są bardziej przyjazne dla organizmu.